celeste fundacja

Człowiek. Jakość. Innowacja. Praca.
celeste fundacja

celeste fundacja

Tworzymy lepsze jutro. Dzisiaj.

19 września odbyło się oficjalne otwarcie „Restauracji Autorskiej – Powidok”, która mieści się przy placu Wolności 8  w Łodzi. Nazwa lokalu nie jest przypadkowa, nawiązuje bowiem do jego charakteru i wpisuje go w klimat naszego miasta. Restauracja powstała z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Niepełnosprawnych i Fundacji Celeste.

„Powidok” będzie działać w ramach Centrum Aktywizacji Zawodowej zatrudniając osoby z niepełnosprawnością. Nowo powstały lokal to połączenie wybornego jedzenia, galerii sztuki oraz miejsca, gdzie promuje się literaturę. Jest to również miejsce, gdzie stworzono przyjazne warunki pracy dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Aktywizacja zawodowa to niezbędny aspekt w procesie readaptacji osób niepełnosprawnych. Dzięki temu mogą one wrócić na rynek pracy, zdobywać nowe doświadczenie i rozwijać swoje umiejętności.

„Powidok” to inicjatywa, która nie powstałaby bez pomocy władz centralnych, samorządowych oraz pozarządowych. Podczas uroczystego otwarcia nie zabrakło Pani Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej, która życzyła temu niezwykłemu projektowi samych sukcesów.

Swoją obecnością zaszczycili również: Wiceprezydent Miasta Łodzi Krzysztof Piątkowski, Minister Cezary Grabarczyk, Rzecznik Osób Niepełnosprawnych Ewa Ściborska, Joanna Skrzydlewska Członek Zarządu Województwa Łódzkiego oraz Arcybiskup Grzegorz Ryś.

Podczas całego wydarzenia nie zabrakło starannie wyselekcjonowanych potraw oraz specjalnego występu artystycznego.

partnerzy fundacji

strony internetowe łódź