celeste fundacja

Człowiek. Jakość. Innowacja. Praca.
celeste fundacja

celeste fundacja

Tworzymy lepsze jutro. Dzisiaj.

Wsparcie dla Ukrainy 2023

Dofinansowano ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Nazwa zadania

,,Wsparcie dla Ukrainy - 2023 r.'

Realizacja projektu:
Dofinansowanie – 280 407,00 zł

Całkowita wartość – 280 407,00 zł

Opis projektu:

Projekt skierowany jest do grupy uchodźców z Ukrainy, którzy zdecydują o czasowym przebywaniu w Zgierzu w okresie realizacji zadania publicznego. Fundacja ,,Celeste" dysponuje 16 miejscami w ośrodku znajdującym się przy ul. Chełmskiej 16/18 w Łodzi. W budynku zniesione są bariery architektoniczne (podjazd dla wózków, winda), a pomieszczenia mieszkalne (pokoje, łazienka, kuchnia, pomieszczenie do prania i suszenia odzieży) dostosowane są również do ograniczeń osób z niepełnosprawnością ruchową. Pokoje wyposażone są w łóżka rehabilitacyjne, szafy, stoliki z krzesłami, odbiorniki tv. W kuchni jest płyta gazowa, lodówka, zmywarka, kuchenka mikrofalowa. Dla mieszkańców dostępna jest też pralka. Ośrodek jest w pełni wyposażony w drobny sprzęt codziennego użytku.

Jest to projekt, którego celem jest zapewnienie pomocy obywatelom Ukrainy z niepełnosprawnością oraz osobom im towarzyszącym, którzy przybyli na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium Ukrainy.

Projekt jest realizowany przez Fundację ,"Celeste" w Zgierzu na ul. Chełmskiej 16/18 na zlecenie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w terminie od 3 czerwca 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.

Dla uczestników projektu „Wsparcie dla Ukrainy” są następujące działania:

- miejsce zakwaterowania

- wyżywienie

- wsparcie pracownika socjalnego

- objęcie opieką psychologa,

- zapewnienie transportu dla osób niepełnosprawnych,

- pomoc asystentów ds. zabezpieczenia bytowego, animatora ds. rehabilitacji społecznej,

- zapewnienia nauki języka polskiego

- wsparcie tłumacza języka ukraińskiego

- wsparcie prawnika

Jeśli chcesz wziąć udział w projekcie lub uzyskać więcej informacji, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Celestę z siedzibą w Łodzi (ul. Wojska Polskiego 72/74 lok.1U, 91-809 Łódź), nr tel. 500 725 406, adres e-mail: fundacja@celeste.pl, bądź bezpośrednio z panem Jarosławem Soszyńskim - jsoszynski@celeste.pl.

 

partnerzy fundacji

strony internetowe łódź