celeste fundacja

Człowiek. Jakość. Innowacja. Praca.
celeste fundacja

celeste fundacja

Tworzymy lepsze jutro. Dzisiaj.

Wizyta przedstawicielki przedsiębiorstwa społecznego z Bułgarii

 Listopad był dla Fundacji Celeste wyjątkowy!

Mieliśmy zaszczyt i przyjemność gościć panią Svetla Slavovska, przedstawicielkę przedsiębiorstwa społecznego “The Biskuits” z miejscowości Kazanlak w Bułgarii. Przedsiębiorstwo to powstało w ramach inicjatywy Stowarzyszenia „Future for Children” i zajmuje się produkcją ręcznie robionych i dekorowanych słodyczy i krakersów. W tworzenie smakołyków w ramach różnych form szkoleń i zatrudnienia  zaangażowani są młodzi ludzie z niepełnosprawnością intelektualną.

Svetla odwiedziła nas w ramach Międzynarodowego Programu Shadowing dla Przedsiębiorstw Społecznych z Bułgarii, Grecji, Włoch i Polski SEHUBS. Celem wizyty było poznanie naszej organizacji, przyjrzenie się naszym działaniom i podejmowanym przez nas inicjatywom. Zdobyła wiedzę na temat funkcjonowania naszej organizacji i poznała specyfikę pracy, dobór kadry i poszczególne etapy szkolenia pracowników.

Nasz gość spędził u nas sześć dni. Każdego dnia wspólnie odwiedzaliśmy prowadzone przez Fundację Celeste miejsca wsparcia, a także współpracujące z Fundacją inne organizacje społeczne w województwie łódzkim.

Odwiedziliśmy m.in.:

-  restaurację „Powidok bistro by Stacja Zero” w Łodzi

- „Stajnię pod Jodłami” w Jedliczach

- „Holistyczny Dobrostan” w Łodzi

- hub przedsiębiorstw społecznych w ramach projektu SEHUB - Co-creating Hubs for Social Enterprises w Łodzi

- Środowiskowy Dom Samopomocy w Łodzi

Svetla miała okazję zapoznać się ze stosowanymi przez Fundację Celeste metodami pracy z osobami z niepełnosprawnościami oraz podzielić się z nami rozwiązaniami stosowanymi w codziennej pracy przedsiębiorstwa społecznego „The Biskuits”. Był to dla nas czas wymiany najlepszych praktyk i doświadczeń, dzielenia się przemyśleniami i innowacyjnymi rozwiązaniami stosowanymi w naszych krajach.


partnerzy fundacji

strony internetowe łódź