celeste fundacja

Człowiek. Jakość. Innowacja. Praca.
celeste fundacja

celeste fundacja

Tworzymy lepsze jutro. Dzisiaj.

Wsparcie dla Ukrainy - refundacja

Dofinansowano ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Nazwa zadania
,,Wsparcie dla Ukrainy - refundacja."

Realizacja projektu
Dofinansowanie – 96.817,76 zł

Całkowita wartość – 119 820,00 zł

Opis projektu: 

Projekt skierowany jest do grupy uchodźców z Ukrainy, którzy zdecydują o czasowym przebywaniu w Zgierzu w okresie realizacji zadania publicznego. Fundacja ,,Celeste" dysponuje 16 miejscami w ośrodku znajdującym się przy ul. Chełmskiej 16/18 w Łodzi. W budynku zniesione są bariery architektoniczne (podjazd dla wózków, winda), a pomieszczenia mieszkalne (pokoje, łazienka, kuchnia, pomieszczenie do prania i suszenia odzieży) dostosowane są również do ograniczeń osób z niepełnosprawnością ruchową. Pokoje wyposażone są w łóżka rehabilitacyjne, szafy, stoliki z krzesłami, odbiorniki tv. W kuchni jest płyta gazowa, lodówka, zmywarka, kuchenka mikrofalowa. Dla mieszkańców dostępna jest też pralka. Ośrodek jest w pełni wyposażony w drobny sprzęt codziennego użytku.

Jest to projekt, którego celem jest zapewnienie pomocy obywatelom Ukrainy z niepełnosprawnością oraz osobom im towarzyszącym, którzy przybyli na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium Ukrainy.

Projekt jest realizowany przez Fundację ,,Celeste” w Zgierzu na ul. Chełmskiej 16/18 na zlecenie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w terminie od 10 marca 2022 r. do 2 czerwca 2022 r.

Dla uczestników projektu „Wsparcie dla Ukrainy - refundacja.” są następujące działania:

- miejsce zakwaterowania

- wyżywienie

- zapewnienie transportu dla osób niepełnosprawnych,

- pomoc opiekunów, pokojowych

- pomoc pracownika socjalnego

- pomoc pielęgniarki, koordynatora zdrowotnego

Jeśli chcesz wziąć udział w projekcie lub uzyskać więcej informacji, zapraszamy do kontaktu z Fundacją Celestę z siedzibą w Łodzi (plac Wolności 7/8 lok. 1U, 91-416 Łódź), nr tel. 500 725 406, adres e-mail: fundacja@celeste.pl.

partnerzy fundacji

strony internetowe łódź